2012: Rozpad EÚ, veľká hospodárska kríza a koniec sveta ?

Autor: Richard Schwarz | 2.1.2012 o 9:35 | (upravené 12.1.2012 o 2:41) Karma článku: 4,90 | Prečítané:  1318x

Tak sme sa teda prehupli do roku 2012. Do roku, o ktorom sa popísalo mnoho,  predpovedalo sa všeličo a ešte horšia predpoveď striedala tú zlú.  Počnúc euroskeptikmi, ktorí predpovedajú pád eura, ba dokonca niektorí  aj rozpad únie, pokračujúc  ekonómami a médiami, ktorí hovoria o kríze a jej dôsledkoch na obyvateľstvo až po „vizionárov“, ktorí nám  rovno podsúvajú koniec sveta. Keďže si myslím, že v Novom roku by sme sa mali nabudiť pozitívnymi a optimistickými želaniami, tak nebudem polemizovať so žiadnym z týchto názorov.

Skôr ma napadá, čo pozitívneho by sme mohli dosiahnuť na Slovensku v nadchádzajúcom roku.

V prvom rade si želám, aby sme nezanedbávali svoje zdravie a radšej investovali čas do jeho prevencie. Vyhneme sa zbytočnému stresu, neplytváme  energiou a súčasne ušetríme naše aj štátne financie. Je to dobré a hlavne zodpovedné predsavzatie.

Želám si, aby sme utužovali rodinné a priateľské väzby, pretože po boku blízkych osôb sa každý problém rieši ľahšie.

Aj keď nečakane, ale opäť tu máme volebný rok. V marci sa opäť postavíme pred veľmi dôležité rozhodnutie, kam svojim hlasom posunieme budúcnosť Slovenska. Želám si iba jedno! Aby múdrosť a zmysel pre zodpovednosť sprevádzala našich občanov pri ich rozhodovaní.

Veľmi si želám, aby každý, kto chce pracovať, prácu mal a dostal za ňu spravodlivú odmenu. Nech sa na Slovensku naďalej vytvárajú nové pracovné miesta, aby sa budovala infraštruktúra a rozvíjalo sa zdravé podnikateľské prostredie.

A v neposlednom rade si želám, aby sme nazabúdali na právo, spravodlivosť a hlavne vymožiteľnosť práva, aby proces reformných krokov úspešne ďalej pokračoval a my nebudeme svedkami prieťahov v súdnom konaní, nekonečných káuz, procesných chýb a prípadov nedoriešených ani po viacerých rokoch.

Môj optimizmus a chuť niečo preto všetko aj urobiť, nech je jediný vírus, ktorým sa môžete nakaziť v tomto roku.

Želám Vám dobrý a úspešný rok 2012.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Hotel v Taliansku zasypala lavína, záchranári vytiahli prvého mŕtveho

Lavínu pravdepodobne spôsobilo zemetrasenie.

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom.


Už ste čítali?