2012: Rozpad EÚ, veľká hospodárska kríza a koniec sveta ?

Autor: Richard Schwarz | 2.1.2012 o 9:35 | (upravené 12.1.2012 o 2:41) Karma článku: 4,90 | Prečítané:  1332x

Tak sme sa teda prehupli do roku 2012. Do roku, o ktorom sa popísalo mnoho,  predpovedalo sa všeličo a ešte horšia predpoveď striedala tú zlú.  Počnúc euroskeptikmi, ktorí predpovedajú pád eura, ba dokonca niektorí  aj rozpad únie, pokračujúc  ekonómami a médiami, ktorí hovoria o kríze a jej dôsledkoch na obyvateľstvo až po „vizionárov“, ktorí nám  rovno podsúvajú koniec sveta. Keďže si myslím, že v Novom roku by sme sa mali nabudiť pozitívnymi a optimistickými želaniami, tak nebudem polemizovať so žiadnym z týchto názorov.

Skôr ma napadá, čo pozitívneho by sme mohli dosiahnuť na Slovensku v nadchádzajúcom roku.

V prvom rade si želám, aby sme nezanedbávali svoje zdravie a radšej investovali čas do jeho prevencie. Vyhneme sa zbytočnému stresu, neplytváme  energiou a súčasne ušetríme naše aj štátne financie. Je to dobré a hlavne zodpovedné predsavzatie.

Želám si, aby sme utužovali rodinné a priateľské väzby, pretože po boku blízkych osôb sa každý problém rieši ľahšie.

Aj keď nečakane, ale opäť tu máme volebný rok. V marci sa opäť postavíme pred veľmi dôležité rozhodnutie, kam svojim hlasom posunieme budúcnosť Slovenska. Želám si iba jedno! Aby múdrosť a zmysel pre zodpovednosť sprevádzala našich občanov pri ich rozhodovaní.

Veľmi si želám, aby každý, kto chce pracovať, prácu mal a dostal za ňu spravodlivú odmenu. Nech sa na Slovensku naďalej vytvárajú nové pracovné miesta, aby sa budovala infraštruktúra a rozvíjalo sa zdravé podnikateľské prostredie.

A v neposlednom rade si želám, aby sme nazabúdali na právo, spravodlivosť a hlavne vymožiteľnosť práva, aby proces reformných krokov úspešne ďalej pokračoval a my nebudeme svedkami prieťahov v súdnom konaní, nekonečných káuz, procesných chýb a prípadov nedoriešených ani po viacerých rokoch.

Môj optimizmus a chuť niečo preto všetko aj urobiť, nech je jediný vírus, ktorým sa môžete nakaziť v tomto roku.

Želám Vám dobrý a úspešný rok 2012.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?