Pravica !!! Budíček !!!

Autor: Richard Schwarz | 1.2.2012 o 8:08 | Karma článku: 7,01 | Prečítané:  1529x

Nemôžem si pomôcť, ale hodnú chvíľu som nevedel, ako najvýstižnejšie pomenovať titulok k príspevku, ktorý sa práve chystám napísať. Neviem, či som jediný, čo si to všimol, alebo aspoň jeden z mála, ktorý sa rozhodol nezatvárať pred tým oči a nehľadať dôvody, prečo snáď o nič nejde, a že takto to je hádam aj v poriadku. Do termínu volieb zostáva niečo vyše mesiaca a spôsob, akým sa vedie predvolebná rétorika ma vážne znepokojuje.

Väčšina strán v politickom spektre orientovaných napravo sa asi rozhodla, že už asi konečne pomôže Ficovi nielen k nadpolovičnej väčšine v parlamente, ale snáď aj k tej ústavnej. A to tvrdím s plnou zodpovednosťou, že Fico aj so svojou družinou môžu ísť pokojne na dovolenku, pretože niektoré pravicové strany mu robia lepšiu kampaň, ako tú, ktorú si sám nachystal.

Neustále vzájomné obviňovanie, prepieranie pseudokáuz, lží a poloprávd, akosi správne načasovaných pred termínom volieb, vzájomné osočovanie a znevažovanie. To je predvolebný boj, o ktorom si naivne niektorí myslia, že im prinesie hlasy  z pranierovaného tábora.

Realita je, ale myslím úplne niekde inde. Pravicový volič je čím ďalej, tým viac znechutený takýmto skutočne slabomyseľným vedením predvolebnej súťaže a jeho rozhodovanie bude pravdepodobne jednoduché. Ak bude konfrontovaný so stavom, kedy nezostane na protivníkovi ani nitka suchá, tak sa môže stať, že si návštevu volebnej miestnosti 10. marca tentokrát odpustí !!! Podotýkam „na protivníkovi“, ktorým nie je ani Fico, ani Slota, ani žiadna ľavicová skupinka, ale bývalí kolegovia -  koaliční partneri vlády Ivety Radičovej.

Nemusím snáď nikomu zdôrazňovať, že sa pravicový volič samozrejme neuchýli voliť pseudoľavicové, alebo kvázinárodne orientované strany, ale môže sa rozhodnúť nevoliť nikoho. A takýmto vzájomným oslabovaním  pravica posiľňuje paradoxne práve Ficov SMER-SD. Práve strana Róberta Fica sa okrem svojho disciplinovaného voliča, bude môcť pravdepodobne spoľahnúť  aj na nižšiu účasť pravicových voličov.

Zrejme v tomto období by nám všetkým veľmi dobre padlo začuť ten povestne známy štrngot kľúčov zo slovenských námestí, ktorý by nás prebral z tohto sebadeštrukčného trendu a zabránil vytvoreniu  povolebného marazmu.

 Neviem, či už nie je neskoro zmeniť spôsob vedenia kampaní, ale viem, že ak to takto bude pokračovať ďalej,  možno nebude víťaza schopného zostaviť vládu, ale porazených bude     neúrekom !!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?