Smeráci všetkých krajov, spojte sa !!!

Autor: Richard Schwarz | 9.2.2012 o 8:02 | Karma článku: 6,63 | Prečítané:  1175x

Aké zaujímavé heslo... Akosi sa všetci predbiehajú v presviedčaní, že dnes je už jasné, že Fico bude mať po voľbách nadpolovičnú väčšinu, dokonca tí odvážnejší sa nechali počuť, že môže mať i ústavnú. K týmto víziám, ak prirátame besnenie agentúr s preferenčnými prieskumami, tak sa nám to nejako v tých našich hlavách aj môže ukotviť.

Ale pozor!!!

Dnes, keď sa na námestiach ozývajú hlasy: „Stop rozkrádaniu“, „Chceme nové tváre v politike“  je jasné jedno. Aj keď  sa Fico a jeho  SMER-SD  snažia navodiť atmosféru , že sa ich to netýka, opak je pravdou. Týka sa ich to a bytostne.

Veď to nie je tak dávno, čo jeho vládnutie dostalo prívlastok „šafárenie“ a je k tomu aj nespočetné množstvo argumentov.

Za všetky spomeniem iba niektoré. Rozkrádanie štátu v čase prepuknutej krízy. Dá sa skonštatovať , že po nástupe k moci, keď prebrali štát v dobrej ekonomickej kondícii sa zhostili svojej úlohy s patričnou vervou. Keď prišla kríza, svetové agentúry avizovali pokles hospodárskeho rastu aj na Slovensku. A už sme doma, výhovorka bola prichystaná a vyšší pokles, ako bol odhadovaný zakryli elegantne so šarmom, že vraj to bol zlý odhad a bolo to v dôsledku objektívnych príčin. Aké jednoduché.  Ak k tomu pripočítame zaujímavosti, ako predražené PPP projekty, nástenkové tendre, predražené diaľnice, slávne sociálne podniky, dokončovanie prestavby Bratislavského hradu v najnevhodnejšom období za obrovské peniaze, výstavbu vily pre premiéra, tak sa nám  puzzle pomaly poskladá.

Nehovoriac o „skvelom“ fungovaní súdnictva vďaka Mečiarovmu nominantovi Harabinovi, ktorý je zodpovedný za viac prešlapov, ako je únosné, výsledkom ktorých bolo takmer nefunkčné súdnictvo, o nezávislosti súdov sme mohli len snívať, celkovo  boli obštrukcie v súdníctve  najmarkantnejšie práve v tomto období. 

A marazmus v sociálnej sfére spôsobili práve pseudoľavičiarske opatrenia, ako napr.  neefektívne rozdávanie verejných prostriedkov nemotivačným spôsobom-rôzne dávky, ale i napríklad rušenie druhého dôchodkového piliera.

Je správne posúvať do politiky aj nové tváre, s tým sa dá stotožniť. Ale je nesprávne si myslieť, že týmto sme všetko akoby šibnutím čarovného prútika vyriešili. Je zrejmé, že v týchto pohnutých časoch pred voľbami, keď sú nánosy špiny rozsiate do spoločnosti  veľké ako  mrakodrapy, je možné sa spoľahnúť iba na fakty! A tie hovoria jasnou rečou!  Skutočné blaho spoločnosti spočíva v celkovej prosperite krajiny. A tú bolo treba liečiť. Ozdravný proces, a o tom dnes nemožno pochybovať, započala  vcelku úspešne hlavne pravica už od roku 1998 a medzi krajiny s najvyšším hospodárskym rastom sme sa zaradili aj vďaka  pokračovaniu jej vládnutia v rokoch 2002-2006. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?