Smeráci všetkých krajov, spojte sa !!!

Autor: Richard Schwarz | 9.2.2012 o 8:02 | Karma článku: 6,63 | Prečítané:  1180x

Aké zaujímavé heslo... Akosi sa všetci predbiehajú v presviedčaní, že dnes je už jasné, že Fico bude mať po voľbách nadpolovičnú väčšinu, dokonca tí odvážnejší sa nechali počuť, že môže mať i ústavnú. K týmto víziám, ak prirátame besnenie agentúr s preferenčnými prieskumami, tak sa nám to nejako v tých našich hlavách aj môže ukotviť.

Ale pozor!!!

Dnes, keď sa na námestiach ozývajú hlasy: „Stop rozkrádaniu“, „Chceme nové tváre v politike“  je jasné jedno. Aj keď  sa Fico a jeho  SMER-SD  snažia navodiť atmosféru , že sa ich to netýka, opak je pravdou. Týka sa ich to a bytostne.

Veď to nie je tak dávno, čo jeho vládnutie dostalo prívlastok „šafárenie“ a je k tomu aj nespočetné množstvo argumentov.

Za všetky spomeniem iba niektoré. Rozkrádanie štátu v čase prepuknutej krízy. Dá sa skonštatovať , že po nástupe k moci, keď prebrali štát v dobrej ekonomickej kondícii sa zhostili svojej úlohy s patričnou vervou. Keď prišla kríza, svetové agentúry avizovali pokles hospodárskeho rastu aj na Slovensku. A už sme doma, výhovorka bola prichystaná a vyšší pokles, ako bol odhadovaný zakryli elegantne so šarmom, že vraj to bol zlý odhad a bolo to v dôsledku objektívnych príčin. Aké jednoduché.  Ak k tomu pripočítame zaujímavosti, ako predražené PPP projekty, nástenkové tendre, predražené diaľnice, slávne sociálne podniky, dokončovanie prestavby Bratislavského hradu v najnevhodnejšom období za obrovské peniaze, výstavbu vily pre premiéra, tak sa nám  puzzle pomaly poskladá.

Nehovoriac o „skvelom“ fungovaní súdnictva vďaka Mečiarovmu nominantovi Harabinovi, ktorý je zodpovedný za viac prešlapov, ako je únosné, výsledkom ktorých bolo takmer nefunkčné súdnictvo, o nezávislosti súdov sme mohli len snívať, celkovo  boli obštrukcie v súdníctve  najmarkantnejšie práve v tomto období. 

A marazmus v sociálnej sfére spôsobili práve pseudoľavičiarske opatrenia, ako napr.  neefektívne rozdávanie verejných prostriedkov nemotivačným spôsobom-rôzne dávky, ale i napríklad rušenie druhého dôchodkového piliera.

Je správne posúvať do politiky aj nové tváre, s tým sa dá stotožniť. Ale je nesprávne si myslieť, že týmto sme všetko akoby šibnutím čarovného prútika vyriešili. Je zrejmé, že v týchto pohnutých časoch pred voľbami, keď sú nánosy špiny rozsiate do spoločnosti  veľké ako  mrakodrapy, je možné sa spoľahnúť iba na fakty! A tie hovoria jasnou rečou!  Skutočné blaho spoločnosti spočíva v celkovej prosperite krajiny. A tú bolo treba liečiť. Ozdravný proces, a o tom dnes nemožno pochybovať, započala  vcelku úspešne hlavne pravica už od roku 1998 a medzi krajiny s najvyšším hospodárskym rastom sme sa zaradili aj vďaka  pokračovaniu jej vládnutia v rokoch 2002-2006. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?