Nech zvíťazí zdravý rozum !!!

Autor: Richard Schwarz | 22.2.2012 o 8:25 | (upravené 22.2.2012 o 8:31) Karma článku: 3,28 | Prečítané:  547x

Situácia, v akej sa nachádza politická scéna na Slovensku je naozaj nanajvýš neobvyklá. Ak sme boli zvyknutí po minulé roky na predvolebný boj známych osobností politickej scény, kde nové tváre mali len minimálny priestor na sebaprezentáciu, tento rok sa ľady prelomili a na scénu prichádzajú ako politické novotvary,  tak s nimi ruka v ruke aj nové  tváre v politike

Samozrejme hlasov, ktoré vyzývajú starých harcovníkov na odchod do politického dôchodku je neúrekom, tie isté hlasy sa zároveň nechajú počuť, že je čas na nové tváre v politike.

 A tu je pes zakopaný. Nie sú nové tváre ako nové tváre.

 Čerstvý vietor do politiky nie je od veci, je to zdroj novej energie, inšpirácií, ale i  hľadania nových riešení. S tým skutočne možno len súhlasiť. Ale myslím si, že nie je jedno odkiaľ ten vietor prichádza. Ak chceme naozaj napredovať, treba si uvedomiť, čo je dôležitou súčasťou politickej scény. Okrem nových myšlienok, je to ale  i zodpovednosť a stabilita.

 Ak bude fungovať jedno bez druhého, alebo tretieho, pekná idea sa zmení na nepodarený pokus. A preto je dôležité sa riadiť i tým, kto ponúka takýto ucelený trojuholník. Asi sa nedá polemizovať s tým, že politické novotvary, ktoré sa vyrojili pred voľbami sa môžu iste oprieť o nové tváre, ale vďaka žiadnej histórií nedávajú istotu stability, pretože ju sami ešte nemajú a o zodpovednosti je tiež len ťažko hovoriť, pretože tú môžu, ale nemusia ukázať.

 A tak, ak sa chceme oprieť o nové tváre, krúžkujme ich v stranách, ktoré okrem nich disponujú aj spomínanou stabilitou a zodpovednosťou už dlhšie obdobie. A k tým rozhodne patria súčasné parlamentné strany, ako SDKÚ-DS, KDH, ale i MOST-HÍD.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?