To už fakt nikto nevidí realitu ?

Autor: Richard Schwarz | 1.3.2012 o 8:23 | (upravené 1.3.2012 o 8:29) Karma článku: 5,49 | Prečítané:  1230x

Hoci sa to ani nezdá , ale najbytostnejšou potrebou fungovania našej spoločnosti je potreba rýchleho , spravodlivého a nekompromisne fungujúceho systému súdnictva spôsobom padni komu padni .                 S uvedenou potrebou sa stretávame na každom kroku v našom bežnom živote . Pri snahe zaobstarať si elementárne denné potreby , narážame na aroganciu predajných reťazcov permanentne ponúkajúcich nízko kvalitný a pozáručný tovar v značne predraženej podobe . Pri domáhaní sa našich spotrebiteľských práv sme často svedkami arogancie moci , ktorá je podporovaná vplyvom finančného kapitálu, respektíve politickými vplyvmi .  

Domáhať sa svojich zákonných práv právnou cestou je pre bežného človeka v našej spoločnosti skoro , ako beh šervúdskym lesom ovládaným legendárnymi zbojníkmi . Aj v legende o tomto lese každý slušný človek ktorý ho navštívi , je ozbíjaný a nesmierne šťastný, keď sa mu aspoň z holou kožou a doráňanou dušou z neho podarí vyjsť .

            Na základe týchto skutočností dochádza k rezignácii v právny systém našej spoločnosti zo strany bežného občana , čo je nesmierne nebezpečný stav ohrozujúci základné postuláty našej demokratickej spoločnosti . Je potrebné bojovať za to , že pred zákonom sme si všetci rovný a nie rovný a rovnejší . Že sa nedostane do pozície dona Kichota povestného svojim bojom proti vrtuliam veterných mlynov aj napriek tomu, čoho bol svedkom .

V rokoch 2006 až 2010 sme verejne registrovali  bleskové súdne rozhodnutia o majetkovej ujme, okrem iného aj pre predsedu vlády Roberta Fica vo veci ukrivdenia zo strany printového média rádove v sumách niekoľko desiatok tisíc eur. Svojou činnosťou sa mohol a mal tento bývalý premiér postarať o skrátenie  súdnych konaní trvajúcich aj niekoľko rokov . Napriek tomu je jeho záujmom škandalózne obhajovanie mega káuz ( predražené TPP projekty , nástenkový tender , Mokys  a iných )  so zdôvodnením , že z právneho hľadiska je to v poriadku . Ďalším jeho krokom je neustále obhajovanie pozície a práce najvyššieho predstaviteľa súdnej rady v podaní predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina, čo rozhodne neprispieva k pokojnej a zdravej atmosfére v súdnictve.  K tejto dvojici sa do trojky pripája aj  ústavne  najvyšší predstaviteľ Slovenska - prezident Ivan Gašparovič, ktorý sa v ostatnej predvolebnej kampani na prezidenta  na stretnutí s vtedajším predsedom vlády Robertom  Ficom a jeho skupinou zadefinoval , ako jeden z nich . Následne  verejne deklaroval, že je  nezávislý , avšak jeho kroky svedčia o pravom opaku.

            Uvedený triumvirát sústavne vnáša právny chaos z ďalekosiahlym  dopadom do budúcnosti . Neplnením si svojich prezidentských povinnosti, ako je nevymenovaním generálneho prokurátora a predlžovaním obdobia neobsadenia tejto ústavnej pozície, roztáča ďalšiu špirálu možných vážnych vnútropolitických následkov. Táto jeho nečinnosť môže mať v konečnom dôsledku aj zahájenie procesu jeho odvolania , čo našu vnútropolitickú klímu len značne zhorší. Je zarážajúce , že nehladí na dôsledky svojej nečinnosti na celú spoločnosť .  

            Treba však objektívne pripomenúť občanovi našej republiky , aby neprepadol do trvalej skepsy z vývoja vymožiteľnosti práva pre všetkých bez rozdielu svojho spoločenského postavenia , že postupnými krokmi zrealizovanými v ostatných dvoch rokoch sa podarilo niečo zmeniť . Jedná sa o transparentné výberové konania na súdoch , zverejňovanie súdnych rozhodnutí , zverejňovaniu uzavretých zmlúv , v novelizácii zákona o verejnom obstarávaní a v mnohých ďalších pripravených reformných zákonoch. Práve v týchto krokoch by bolo potrebné  pokračovať a doviesť ich do úspešného konca !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?