To už fakt nikto nevidí realitu ?

Autor: Richard Schwarz | 1.3.2012 o 8:23 | (upravené 1.3.2012 o 8:29) Karma článku: 5,49 | Prečítané:  1236x

Hoci sa to ani nezdá , ale najbytostnejšou potrebou fungovania našej spoločnosti je potreba rýchleho , spravodlivého a nekompromisne fungujúceho systému súdnictva spôsobom padni komu padni .                 S uvedenou potrebou sa stretávame na každom kroku v našom bežnom živote . Pri snahe zaobstarať si elementárne denné potreby , narážame na aroganciu predajných reťazcov permanentne ponúkajúcich nízko kvalitný a pozáručný tovar v značne predraženej podobe . Pri domáhaní sa našich spotrebiteľských práv sme často svedkami arogancie moci , ktorá je podporovaná vplyvom finančného kapitálu, respektíve politickými vplyvmi .  

Domáhať sa svojich zákonných práv právnou cestou je pre bežného človeka v našej spoločnosti skoro , ako beh šervúdskym lesom ovládaným legendárnymi zbojníkmi . Aj v legende o tomto lese každý slušný človek ktorý ho navštívi , je ozbíjaný a nesmierne šťastný, keď sa mu aspoň z holou kožou a doráňanou dušou z neho podarí vyjsť .

            Na základe týchto skutočností dochádza k rezignácii v právny systém našej spoločnosti zo strany bežného občana , čo je nesmierne nebezpečný stav ohrozujúci základné postuláty našej demokratickej spoločnosti . Je potrebné bojovať za to , že pred zákonom sme si všetci rovný a nie rovný a rovnejší . Že sa nedostane do pozície dona Kichota povestného svojim bojom proti vrtuliam veterných mlynov aj napriek tomu, čoho bol svedkom .

V rokoch 2006 až 2010 sme verejne registrovali  bleskové súdne rozhodnutia o majetkovej ujme, okrem iného aj pre predsedu vlády Roberta Fica vo veci ukrivdenia zo strany printového média rádove v sumách niekoľko desiatok tisíc eur. Svojou činnosťou sa mohol a mal tento bývalý premiér postarať o skrátenie  súdnych konaní trvajúcich aj niekoľko rokov . Napriek tomu je jeho záujmom škandalózne obhajovanie mega káuz ( predražené TPP projekty , nástenkový tender , Mokys  a iných )  so zdôvodnením , že z právneho hľadiska je to v poriadku . Ďalším jeho krokom je neustále obhajovanie pozície a práce najvyššieho predstaviteľa súdnej rady v podaní predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina, čo rozhodne neprispieva k pokojnej a zdravej atmosfére v súdnictve.  K tejto dvojici sa do trojky pripája aj  ústavne  najvyšší predstaviteľ Slovenska - prezident Ivan Gašparovič, ktorý sa v ostatnej predvolebnej kampani na prezidenta  na stretnutí s vtedajším predsedom vlády Robertom  Ficom a jeho skupinou zadefinoval , ako jeden z nich . Následne  verejne deklaroval, že je  nezávislý , avšak jeho kroky svedčia o pravom opaku.

            Uvedený triumvirát sústavne vnáša právny chaos z ďalekosiahlym  dopadom do budúcnosti . Neplnením si svojich prezidentských povinnosti, ako je nevymenovaním generálneho prokurátora a predlžovaním obdobia neobsadenia tejto ústavnej pozície, roztáča ďalšiu špirálu možných vážnych vnútropolitických následkov. Táto jeho nečinnosť môže mať v konečnom dôsledku aj zahájenie procesu jeho odvolania , čo našu vnútropolitickú klímu len značne zhorší. Je zarážajúce , že nehladí na dôsledky svojej nečinnosti na celú spoločnosť .  

            Treba však objektívne pripomenúť občanovi našej republiky , aby neprepadol do trvalej skepsy z vývoja vymožiteľnosti práva pre všetkých bez rozdielu svojho spoločenského postavenia , že postupnými krokmi zrealizovanými v ostatných dvoch rokoch sa podarilo niečo zmeniť . Jedná sa o transparentné výberové konania na súdoch , zverejňovanie súdnych rozhodnutí , zverejňovaniu uzavretých zmlúv , v novelizácii zákona o verejnom obstarávaní a v mnohých ďalších pripravených reformných zákonoch. Práve v týchto krokoch by bolo potrebné  pokračovať a doviesť ich do úspešného konca !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?