SDKÚ-DS na križovatke. Kto dostane zelenú ?

Autor: Richard Schwarz | 23.4.2012 o 10:23 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  515x

Ani jedno politické zoskupenie neprešlo za posledné mesiace takou ťažkou skúškou, ako SDKÚ-DS. Aj vďaka škandalizovaniu, spochybňovaniu lídra a ďaľších  známých tvárí strany, prepieraniu káuz tesne pred voľbami sa strana ocitla v nezávideniahodnej situácii s dôsledkami, ktoré sa ukázali na volebnom výsledku.

Hlasy, ktoré volali po zmene a nových tvárach boli možno povedať čiastočne vyslyšané. Strana, ktorá sa ocitla na križovatke zvolila cestu hľadania nového lídra spomedzi osobností, ktoré nie sú vyslovene nováčikmi na politickom nebi, ale stále ich možno nazvať novými tvárami.

Lucia Žitňanská a Pavol Frešo....

Je možné, že sa do súťaže o post predsedu zapojí aj Viliam Novotný, jeho kandidatúra nie je ešte stále  vylúčená. Faktom je, že zatiaľ sú oficiálnymi kandidátmi na post predsedu strany iba dvaja vyššie menovaní.

A kto by mal vyhrať? Jednoduchá otázka....

Ak by to bolo o konfrontácii “muž versus žena“, strana by opäť vyslala zlý signál, pretože takto otázka nesmie byť položená.   

Je jednoznačné, že prioritou pri  rozhodovaní každého člena by malo byť hľadanie odpovede na otázku: Kto pomôže strane získať opäť dôveru verejnosti, pozíciu lídra pravice a hlavne status strany slušných ľudí v politike.

Nechcem vôbec polemizovať, kto z týchto kandidátov je ten pravý. Chcem len veriť, že súťaž o post predsedu strany bude slušná, korektná  a pri rozhodovaní zvíťazí sila argumentov. Potom budeme  víťazi všetci, či už  členovia strany, voliči, sympatizanti a vlastne aj celá pravicovo orientovaná verejnosť  očakávajúca obrodu strany SDKÚ-DS so silným lídrom, ktorá bude dôsledným opozičným   zoskupením, v budúcnosti pripraveným opäť vziať zodpovednosť za osud tejto krajiny do svojich rúk  a vymaniť ju z vlády jednej strany!!!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Schutza

Obama nechal Trumpovi veľký problém a Plavčan odišiel

Nevypočítateľný a cholerický premiér, ktorý mení pozície cez noc, nie je lepši než bláznivý predseda parlamentu.

PLUS

Oklamať eurokomisiu nebude také jednoduché

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú pod úroveň civilizovaného sveta.


Už ste čítali?